Ana sayfa EKONOMİ Çiğ Süt Desteklemeleri Primi

Çiğ Süt Desteklemeleri Primi

Süt üreticileri çiğ süt destekleme primi için merakla beklerken, akıllarındaki soruya cevap bulmaya çalışıyorlar. Çiğ süt destekleme primi ne zaman ödenecek?

56
0
PAYLAŞ

Devlet tarafından belli peridyotlarda çiğ süt destekleme primleri ödenmektedir. Üretici için oldukça önemli olan bu ödemeler pek çok ihtiyacını karşıladığından dolayı hemen almak istiyorlar. Çiğ süt destekleme ücretleri her yıl üreticinin ürettiği süte doğru orantılı yapılır. Kısacası çiğ süt üreticsi ne kadar süt üretirse o kadar devletten yardım alacağını unutmamalıdır. Bu yıl çiğ süt destekleme primi hangi tarihlerde ödenecek?

 Bakanlık’tan Açıklama Yok

 Çiğ sütü destekleme primleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın daha önceden yaptığı duyuruya göre 2017 yılı içinde olabileceği söylenmişti.  Ancak son bir açıklama Bakanlık tarafından gelmezken, bu primlerin ne zaman yatırılacağı konusu merak ediliyor. Çiğ süt üreticilerine ödenmesi gereken miktar Bakanlık tarafından ayarlanırken, Önümüzdeki aylarda belirlenecek tutarın hesaplara yatırılacağı tahmin ediliyor. Türkiye genelinde üreticilere toplam 245 milyon Türk lirası ödemesi yapılacak. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here